Ֆրանկոֆոնիայի խորհրդարանական վեհաժողովի Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամներ ՖԽՎ Եվրոպայի տարածաշրջանի առաքելության ղեկավար Ժան-Շառլ Լուպերտոն, Ֆրանսիայի պատգամավոր Սոֆի Մետը, Կատալոնիայի պատգամավոր Աուրորա Մադաուլան, Կամերունի պատգամավոր Ջոշուա Օսիհը, ՖԽՎ գլխավոր վարչական քարտուղար Էմանուել Մորին ու ՖԽՎ-ի Եվրոպայի տարածաշրջանի խորհրդական Ֆատմիր Լեչին վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովհաննես Իգիթյանի, պատվիրակության անդամներ Արման Եղոյանի, Արուսյակ Ջուլհակյանի, Սոնա Ղազարյանի ուղեկցությամբ մայիսի 11-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Հյուրերը եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացան 20-րդ դարի արհավիրքը հավաստող վավերագրերին եւ փաստաթղթերին:

On May 11, the Head of the Mission of OIF Europe Jean-Charles Luperto, the Deputy of France Sophie Mette, the Deputy of Catalonia Aurora Madaula, the Deputy of Cameroon Joshua Osih, the OIF Administrative Secretary General Emmanuel Maury and the OIF Advisor for European Region Fatmir Leci accompanied with the Head of the RA NA Delegation to the Assembly Hovhannes Igityan, the members of the Delegation Arman Yeghoyan, Arusyak Julhakyan, Sona Ghazaryan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the Delegation laid flowers at eternal fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honoured in silence the memory of Holy martyrs.
The guests were in the Armenian Genocide Museum-Institute and got acquainted with the documents proving the 20th century calamity.